|
Опис бізнесу(текстова частина)
Важливі події розвитку (в тому числі злиття, поділ, приєднання, перетворення, виділ) |
Закрите акцiонерне товариство "Гiрник" засновано 18 грудня 1190 р. 28 березня 2011 р. Загальними зборами Товариства органiзацiйно-правову форму ЗАТ "Гiрник" приведено у вiдповiднiсть до Закону України "Про акцiонернi товариства", визначено тип Товариства - Приватне акцiонерне товариство, та змiнено найменування Закритого акцiонерного товариства "Гiрник" на: повне - Приватне акцiонерного товариства "Гiрник", скорочене - ПрАТ "Гiрник". |
Про організаційну структуру емітента, дочірні підприємства, філії, представництва та інші відокремлені структурні підрозділи із зазначенням найменування та місцезнаходження, ролі та перспектив розвитку, зміни в організаційній структурі у відповідності з попереднім звітним періодом |
Товариство не має дочiрнiх пiдприємств, фiлiй, представництв та iнших вiдокремлених структурних пiдроздiлiв. |
Будь-які пропозиції щодо реорганізації з боку третіх осіб, що мали місце протягом звітного періоду, умови та результати цих пропозицій |
Пропозицiї з боку третiх осiб щодо реорганiзацiї, протягом звiтного перiоду, не надходили. |
Опис обраної облікової політики (метод нарахування амортизації, метод оцінки вартості запасів, метод обліку та оцінки вартості фінансових інвестицій тощо) |
Форма бухгалтерського облiку та облiкова полiтика пiдприємства визначена вiдповiдно до Закону України "Про бухгалтерський облiк та фiнансову звiтнiсть" з використанням для пiдготовки фiнансових звiтiв концептуальної основи, передбаченої Нацiональними Положеннями (стандартами) Бухгалтерського Облiку. Визначення, оцiнка та облiк основних засобiв, iнших необоротних матерiальних активiв, незавершеного будiвництва здiйснюється вiдповiдно до Положення (стандарту) бухгалтерського облiку №7 "Основнi засоби", затвердженого наказом мiнiстерства Фiнансiв України вiд 27.04.2000 р. № 92 (iз змiнами та доповненнями. Нарахування амортизацiї у бухгалтерському облiку проводиться за прямолiнiйним методом. Амортизацiя малоцiнних необоротних матерiальних активiв нараховується в першому мiсяцi використання об'єкта в розмiрi 100% його вартостi, яка амортизується. Капiтальнi iнвестицiї вiдображаються по справедливiй вартостi, яка дорiвнює фактичнiй вартостi витрат. Вiдображення у бухгалтерському облiку та звiтностi придбаних запасiв здiйснюється за їх первинною вартiстю. При вибуттi запасiв (матерiалiв, палива, комплектуючих виробiв i при видачi в виробництво або iншому вибуттi) оцiнка їх здiйснюється за методом середньозваженої собiвартостi. Дебiторська заборгованiсть вiдображається за реальною вартiстю. Резерв сумнiвних боргiв не нараховувався. |
Текст аудиторського висновку |
Ми, незалежнi аудитори Товариства з обмеженою вiдповiдальнiстю "Сiчень-Аудит" (Свiдоцтво №3422 вiд 24.06.2004 року про внесення до "Реєстру аудиторських фiрм та аудиторiв, якi одноособово надають аудиторськi послуги", згiдно рiшення № 136 АПУ), на пiдставi договору № 25 вiд 23 березня 2012 року - Олiмпiюк Iгор Миколайович, (Сертифiкат №000988 серiї "А", виданий рiшенням Аудиторської палати України, рiшення №-45 вiд 16 травня 1996 року з термiном дiї до 16 травня 2015 року), Кальник Iгор Олександрович (Сертифiкат №004882 серiї "А", виданий рiшенням Аудиторської палати України № 104 вiд 30 листопада 2001 року, термiн дiї сертифiката продовжено до 30 листопада 2015 року), провели аудиторську перевiрку фiнансових звiтiв Приватного акцiонерного товариства "Гiрник" станом на 31 грудня 2011 року.
Звiтний перiод - з 01.01.2011 року по 31.12.2011 року. Час проведення аудиту - з 23 березня 2012 року по 04 квiтня 2012 року. Мiсце проведення та дата видачi аудиторського висновку - м. Полтава, вiд "04" квiтня 2012 року.
У вiдповiдностi до вимог Цивiльного кодексу України та професiйної етики аудитори не пов'язанi майновими iнтересами з товариством чи з його акцiонерами.
ВСТУПНИЙ ПАРАГРАФ
Основнi вiдомостi про емiтента:
Повне найменування товариства Приватне акцiонерне товариство "Гiрник"
Код ЄДРПОУ 13928815
Мiсцезнаходження юридичної особи 39631, Полтавська область, м. Кременчук, вул. Київська, 85 А
Вiдомостi про державну реєстрацiю
Свiдоцтво серiя А01 № 360756, номер запису про включення вiдомостей про юридичну особу до ЄДР 15851050015000298
вiд 25 грудня 1997 року
Аудиторську перевiрку проведено згiдно з Мiжнародними стандартами аудиту, прийнятими в якостi нацiональних, Закону України "Про аудиторську дiяльнiсть" та з урахуванням Вимог до аудиторського висновку при розкриттi iнформацiї емiтентами цiнних паперiв (крiм емiтентiв облiгацiй мiсцевої позики), якi затвердженi Рiшенням Державної комiсiї з цiнних паперiв та фондового ринку вiд 29.09.2011 року №1360.
Нами перевiрена фiнансова звiтнiсть ПрАТ "Гiрник" за 2011 рiк, яка включає наступнi форми фiнансових звiтiв та додатки до них:
"Баланс (форма №1) станом на 31 грудня 2011 року.
"Звiт про фiнансовi результати (форма №2) за 2011 рiк.
"Звiт про рух грошових коштiв (форма №3) за 2011 рiк.
"Звiт про власний капiтал (форма №4) за 2011 рiк.
"Примiтки до рiчної фiнансової звiтностi (форма №5) за 2011 рiк.
"Опис важливих аспектiв облiкової полiтики за 2011 рiк.
Аудит передбачає виконання аудиторських процедур задля отримання аудиторських доказiв стосовно сум та розкриттiв у фiнансових звiтах. Обсяг аудиторської перевiрки фiнансової звiтностi ПрАТ "Гiрник" за 2011 рiк вiдповiдає вимогам МСА 200 "Загальнi цiлi незалежного аудитора та проведення аудиту вiдповiдно до мiжнародних стандартiв аудиту", МСА 220 "Контроль якостi аудиту фiнансової звiтностi", МСА 500 "Аудиторськi докази" i базується на процедурах, якi безпосередньо визначенi аудитором, згiдно професiйного судження, Мiжнародних стандартiв аудиту та вважаються необхiдними для досягнення мети аудиту - одержання обгрунтованої впевненостi в тому, що фiнансовi звiти не мiстять суттєвих викривлень.
Рiвень суттєвостi проведення аудиту фiнансової звiтностi ПрАТ "Гiрник" за 2011 рiк встановлювався у вiдповiдностi до вимог Мiжнародного стандарту аудиту 320 "Суттєвiсть при плануваннi та проведеннi аудиту", внутрiшнiх положень аудиторської фiрми ТОВ "Сiчень-Аудит", професiйного судження аудитора, шляхом визначення характеру, розрахунку та обсягу аудиторських процедур, а також оцiнюючи наслiдки викривлень.
Аудит фiнансової звiтностi за 2011 рiк суб'єкта господарювання, що перевiряється, включає також оцiнку вiдповiдностi використаної облiкової полiтики, прийнятнiсть облiкових оцiнок, зроблених управлiнським персоналом, та загального представлення фiнансових звiтiв.
Ми вважаємо, що нами отриманi достатнi та вiдповiднi аудиторськi докази i результат проведеної нами аудиторської перевiрки забезпечує обгрунтовану пiдставу для висловлення нашої думки, щодо фiнансових звiтiв.
ВIДПОВIДАЛЬНIСТЬ УПРАВЛIНСЬКОГО ПЕРСОНАЛУ
Управлiнський персонал ПрАТ "Гiрник" несе вiдповiдальнiсть за початковi залишки, пiдготовку та достовiрне представлення фiнансової звiтностi за 2011 рiк у вiдповiдностi до Закону України "Про бухгалтерський облiк та фiнансову звiтнiсть в Українi", Положень (стандартiв) бухгалтерського облiку та прирiвняних до них Мiжнародних стандартiв фiнансової звiтностi.
Вiдповiдальнiсть управлiнського персоналу акцiонерного товариства охоплює: розробку, впровадження та використання внутрiшнього контролю стосовно пiдготовки та достовiрностi представлення фiнансових звiтiв, якi не мiстять суттєвих викривлень внаслiдок помилки або iнших обставин; вибiр та застосування вiдповiдної облiкової полiтики, а також облiкових оцiнок, якi вiдповiдають обставинам.
Керiвництво суб'єкта господарювання, який перевiряється, повинно постiйно пiдтримувати вiдповiднiсть i ефективнiсть систем облiку та внутрiшнього контролю по пiдприємству.
ВIДПОВIДАЛЬНIСТЬ АУДИТОРА
Нашою вiдповiдальнiстю є надання висновку щодо фiнансової звiтностi ПрАТ "Гiрник" за 2011 рiк на основi результатiв нашої аудиторської перевiрки.
Ми провели аудиторську перевiрку у вiдповiдностi до Мiжнародних стандартiв аудиту. Цi стандарти вимагають вiд нас дотримання етичних вимог, а також планування й виконання аудиторської перевiрки для отримання достатньої впевненостi, що фiнансова звiтнiсть не мiстить суттєвих викривлень.
АУДИТОРСЬКА ДУМКА (ВИСНОВОК)
Проведена аудиторська перевiрка забезпечує розумну основу для аудиторського висновку, щодо повного комплекту фiнансової звiтностi.
Згiдно вимог Мiжнародного стандарту аудиту №705 "Модифiкацiї думки у звiтi незалежного аудитора" - даний аудиторський висновок є умовно-позитивний, бо iснує обмеження обсягу роботи аудиторiв.
Ми не спостерiгали за iнвентаризацiєю основних засобiв, малоцiнних активiв, запасiв, дебiторської та кредиторської заборгованостi на дату складання фiнансової звiтностi суб'єкта господарювання, який перевiряється, проведено без участi незалежного аудитора, оскiльки ця дата передувала призначенню аудитором акцiонерного товариства - аудиторську фiрму ТОВ "Сiчень-Аудит".
Вищезазначенi питання мають обмежений вплив на фiнансовi звiти i не перекручують загальну рiчну фiнансову звiтнiсть товариства та стан справ в цiлому.
Нами було зiбрано необхiдну кiлькiсть аудиторських доказiв для пiдтвердження достовiрностi дебiторської та кредиторськiй заборгованостi, а також основних засобiв, малоцiнних активiв, запасiв у фiнансовiй звiтностi ПрАТ "Гiрник" у всiх суттєвих аспектах.
Вiдповiдно до проведених погоджених процедур, аудитори повiдомляють про наступне:
1.Ми отримали i перевiрили iнформацiю стосовно вартостi чистих активiв ПрАТ "Гiрник" та виявили, що вартiсть чистих активiв вiдповiдає вимогам частинi третiй статтi 155 Цивiльного кодексу України.
2.Нами отримана i розглянута iнша iнформацiя з метою виявлення суттєвих невiдповiдностей мiж фiнансовою звiтнiстю, що пiдлягала аудиту, та iншою iнформацiєю, що розкривається та подається разом з фiнансовою звiтнiстю. Ми виявили, що суттєвих невiдповiдностей не встановлено.
3.Ми отримали i перевiрили iнформацiю про виконання значних правочинiв (10 i бiльше вiдсоткiв вартостi активiв товариства за даними останньої рiчної фiнансової звiтностi). Ми виявили, що такi правочини вiдбувались за рiшенням Наглядової ради емiтента.
4.Ми отримали i перевiрили iнформацiю стосовно стану корпоративного управлiння i внутрiшнього аудиту ПрАТ "Гiрник". Ми виявили, що стан корпоративного управлiння вiдповiдає вимогам ЗУ "Про акцiонернi товариства".
5.Нами отримана i перевiрена iнформацiя стосовно iдентифiкацiї й оцiнки ризикiв суттєвого викривлення фiнансової звiтностi внаслiдок шахрайства; отриманi достатнi та прийнятнi аудиторськi докази, що стосуються оцiнених ризикiв суттєвого викривлення внаслiдок шахрайства; отриманi письмовi запевнення вiд управлiнського персоналу про вiдповiдальнiсть, встановлення i пiдтримання внутрiшнього контролю для запобiгання та виявлення фактiв шахрайства.
Нами не знайдено пiдстав щодо фактiв викривлення фiнансової звiтностi внаслiдок шахрайства. |
Інформація про основні види продукції або послуг, що їх виробляє чи надає емітент, перспективність виробництва окремих товарів, виконання робіт та надання послуг; залежність від сезонних змін; про основні ринки збуту та основних клієнтів; основні ризики в діяльності емітента, заходи емітента щодо зменшення ризиків, захисту своєї діяльності та розширення виробництва та ринків збуту; про канали збуту й методи продажу, які використовує емітент; про джерела сировини, їх доступність та динаміку цін; інформація про особливості стану розвитку галузі виробництва, в якій здійснює діяльність емітент, рівень впровадження нових технологій, нових товарів, його положення на ринку; інформація про конкуренцію в галузі, про особливості продукції (послуг) емітента; перспективні плани розвитку емітента; кількість постачальників за основними видами сировини та матеріалів, що займають більше 10 відсотків в загальному об'ємі постачання |
ПрАТ "Гiрник" виробляє щебiнь гранiтний фракцiйний (5х20; 20х40; 20х30; 40х70), пiщано-щебневу сумiш та камiнь бутовий. Товариство вiдвантажує готову продукцiю залiзничним та автомобiльним транспортом. Основними споживачами продукцiї є будiвельнi пiдприємства Росiї: Московський, Бєлгородський регiони. Основними споживачами на внутрiшньому ринку збуту є пiдприємства Полтавської та Харкiвської областей. Попит на продукцiю Товариства має сезонний характер, що не дозволяє працювати на повну потужнiсть на протязi всього року. Також негативними чинниками, що стримують зростання обсягiв виробництва та реалiзацiї продукцiї є низький попит на внутрiшньому ринку, спричинений вiдсутнiстю платоспроможних замовникiв, та недостатня кiлькiсть рухомого складу залiзничного транспорту для здiйснення експорту продукцiї. Конкуренцiю на ринках збуту складають ДПУППУЗ "Крюкiвське кар`єроуправлiння", ТОВ "Нерудбудматерiали", ДПУППУЗ "Редутське кар`єроуправлiння", ТОВ "Рижiвський гранiтний кар'єр". Бурова дiльниця пiдприємства здiйснює бурiння, обладнання, поточний та капiтальний ремонт водних експлуатацiйних свердловин, тампонаж водних свердловин, пошуково-розвiдувальнi роботи прiсних пiдземних вод для водопостачання населених пунктiв. |
Інформація про основні придбання або відчуження активів за останні п'ять років. Якщо підприємство планує будь-які значні інвестиції або придбання, пов'язані з його господарською діяльністю, їх необхідно описати, включаючи суттєві умови придбання або інвестиції, її вартість і спосіб фінансування |
За останнi п'ять рокiв пiдприємство придбало основнi засоби вартiстю 5 882,4 тис. грн., в т.ч.: земельнi дiлянки - 103,0 тис. грн., будинки та споруди - 111,9 тис. грн., машини та обладнання - 1837,4тис. грн., транспортнi засоби - 3 633,6 тис. грн., iнструменти, прилади, iнвентар - 151,7 тис. грн., iншi необоротнi матерiальнi активи - 44,8 тис. грн. Первiсна вартiсть вiдчужених у цьому перiодi основних засобiв - 1 805,7 тис. грн., в т.ч.: будинки та споруди - 7,0 тис. грн., машини та обладнання - 41,5 тис. грн., транспортнi засоби - 1 622,8 тис. грн., iнструменти, прилади, iнвентар - 101,2 тис. грн., iншi необоротнi матерiальнi активи - 33,2 тис. грн. Придбання здiйснювалося за власнi та кредитнi кошти. За умови наявностi обiгових коштiв, пiдприємством будуть здiйснюватися iнвестицiї та придбання. |
Інформація про основні засоби емітента, включаючи об'єкти оренди та будь-які значні правочини емітента щодо них; виробничі потужності та ступінь використання обладнання; спосіб утримання активів, місцезнаходження основних засобів. Екологічні питання, що можуть позначитися на використанні активів підприємства, інформація щодо планів капітального будівництва, розширення або удосконалення основних засобів, характер та причини таких планів, суми видатків, в тому числі вже зроблених, опис методу фінансування, прогнозні дати початку та закінчення діяльності та очікуване зростання виробничих потужностей після її завершення |
Залишкова вартiсть основних засобiв на 31.12.2011 р. - 5 251,0 тис. грн., в т.ч.: земельнi дiлянки - 103,0 тис. грн., будинки та споруди - 2 501 тис. грн., машини та обладнання - 1233 тис. грн.,
транспортнi засоби - 1354 тис. грн., iнструменти, прилади, iнвентар - 60 тис. грн. Ступiнь зносу - 60,4 %, в т.ч.: будинки та споруди - 32,7%, машини та обладнання - 78,2 %,транспортнi засоби - 62,1%, iнструменти, прилади, iнвентар - 64,5%. Всi основнi засоби товариства знаходяться за його мiсцем розташування. Екологiчнi питання не впливають на використання активiв пiдприємства. |
Інформація щодо проблем, які впливають на діяльність емітента; ступінь залежності від законодавчих або економічних обмежень |
Основнi iстотнi проблеми, що впливають на результати роботи пiдприємства: непосильний податковий тиск, вiдсутнiсть дiєвого механiзму вiдшкодування податку на додану вартiсть, що спричиняє дефiцит обiгових коштiв, та змушує пiдприємство залучати кредитнi кошти пiд значнi вiдсотки, нестабiльнiсть податкового законодавства. |
Інформація про факти виплати штрафних санкцій (штраф, пеня, неустойка) і компенсацій за порушення законодавства |
Протягом звiтного року емiтентом сплаченi штрафнi санкцiї (штраф, пеня, неустойка) i компенсацiй за порушення законодавства у сумi 75,0 тис. грн. |
Опис обраної політики щодо фінансування діяльності емітента, достатність робочого капіталу для поточних потреб, можливі шляхи покращення ліквідності за оцінками фахівців емітента |
Фiнансування здiйснюється за рахунок власних i кредитних коштiв. |
Інформація про вартість укладених, але ще не виконаних договорів (контрактів) на кінець звітного періоду (загальний підсумок) та про очікувані прибутки від виконання цих договорів |
Укладених, але не виконаних договорiв Товариство не має. |
Стратегія подальшої діяльності емітента щонайменше на рік (щодо розширення виробництва, реконструкції, поліпшення фінансового стану, опис істотних факторів, які можуть вплинути на діяльність емітента в майбутньому) |
На 2012 р. планується збiльшення обсягiв виробництва. Стримуючим фактором досягнення пiдприємством планової потужностi є недостатнє фiнансування дорожнього будiвництва i будiвельної галузi в цiлому, що стримує зростання попиту на продукцiю товариства. |
Опис політики емітента щодо досліджень та розробок |
У звiтному роцi дослiдження та розробки не проводились. На 2012 рiк iнвестицiйнi програми на дослiдження та розробку не запланованi, однак пiдприємство готове розглянути пропозицiї по спiвробiтництву у цих напрямках. |
Інформація щодо судових справ, стороною в яких виступає емітент, його дочірні підприємства або його посадові особи (дата відкриття провадження у справі, сторони, зміст та розмір позовних вимог, найменування суду, в якому розглядається справа, поточний стан розгляду). У разі відсутності судових справ про це зазначається |
Судових справ у звiтному перiодi не було. |
Інша інформація, яка може бути істотною для оцінки інвестором фінансового стану та результатів діяльності емітента, у тому числі, за наявності, інформацію про результати та аналіз господарювання емітента за останні три роки у формі аналітичної довідки в довільній формі |
Iншої iстотної iнформацiї не має. |
|